• „Bóg zapłać!” za ofiary złożone podczas kolekty inwestycyjnej.
• Dzisiaj o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
• W tym tygodniu z racji piątkowego odpustu nie będzie Dróg Krzyżowych.
• Uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych jest nakazem sumienia każdego parafianina. W tych dniach będziemy konfrontować nasze życie ze Słowem Boga, a także przystąpimy do sakramentu pokuty i pojednania.
• Od poniedziałku do czwartku msza święta z nauką dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 6.30. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci ze szkół podstawowych do środy o godz. 16.30, a dla młodzieży szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej do środy o godz. 19.30. Szczególnie uwrażliwiamy młodzież szkół średnich, czyli liceów i techników, dla której będą to rekolekcje przedświąteczne.
• Czwartek jest dniem pojednania. Spowiedzi słuchać będziemy od godz. 7.00 do godz. 9.30 i po południu od godz. 16.00 do godz. 20.00. Przyjadą księża z innych parafii, zatem skorzystajmy w tym dniu z sakramentu miłosierdzia.
• W piątek nasza parafia będzie przeżywać UROCZYSTOŚĆ odpustową ku czci ŚW. JÓZEFA, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz.: 6.30; 8.00; 16.30 (dla dzieci) i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. infułat Stanisław Zięba, kanclerz Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.
• Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń oraz można go zabrać do domu w formie ulotki. Odpust, to możliwość uzyskania łaski darowania kar, które zaciągamy przez nasze grzechy i które powinniśmy odpokutować tu na ziemi lub w czyśćcu. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić pragnienie oderwania się od swoich grzechów oraz odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego. Niech zatem nikogo z nas nie zabraknie w kościele!
• Służba Liturgiczna naszej parafii rozprowadza kartki pocztowe z życzeniami na Wielkanoc. Koszt jednej pocztówki- cegiełki wynosi 1zł. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie pielgrzymki ministrantów i lektorów na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do kupna kartek.
• Na czas rekolekcyjnego rozważania Słowa Bożego i doświadczenia Bożego miłosierdzia niech nam Bóg błogosławi!